Willy Woo: 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareketi Kripto Para Satışını Tetikledi

0

Zincir içi data uzmanı Willy Woo, Bitcoin’de (BTC) yaşanan son piyasa düzeltmesinin, Gemini kripto para borsasındaki 1.1 milyar dolarlık BTC’nin hareketi ile ilgili aldatıcı datalardan kaynaklandığını söz etti.

Willy Woo atmış olduğu tweet’te, Glassnode’un milyarlarca dolar kıymetinde BTC içeren süreçlerin dahili olduğunu açıklayarak, fonların aslında Gemini’nin cüzdanlarında olduğunu belirtti.

“Gemini’ye 1 milyar dolarlık Bitcoin aktığını söyleyen geçersiz bilgiler nedeniyle kripto satışları kelam konusu. Bu son 30 gün içerisinde 2. defa gerçekleşti.”

Kelam konusu bilgiler, 1.1 milyar dolar bedelinde Bitcoin’in, Gemini borsasına aktığını konusunda takipçilerini uyaran Crypto Quant’tan geldi.

Woo atmış olduğu tweet’te Crypto Quant’ın neden kusurlu olabileceğine dair kimi nedenler ortaya koydu.

“Bir balina piyasaları boşaltmak ismine 18.000 Bitcoin mi gönderdi? Yoksa bu bir data yanılgısı mıydı? Bu ihtar yaklaşık 28.300 trader’a gönderildi ve spekülatörler dakikalar sonra ellerinde bulunan Bitcoin’leri sattı.”

Ünlü analist ek olarak, Gemini’nin 1 milyar dolarlık Bitcoin siparişini karşılayacak kadar büyük olmadığını vurgulayarak, borsanın genelde günde sırf 100 ila 200 milyon dolarlık süreç hacmi bulunduğunu belirtti.

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x