XRP Ledger, Son Zamanların Popüleri Olan NFT Piyasasına Girebilir

0

Eşsiz tokenlar (NFT), kripto paralarda son akım. Yalnızca kurumsal ilgiden ötürü değil birebir vakitte son birkaç aydır, NFT’ler önemli gelir kaynağı yaratıyor.

Son haberlere nazaran, Ripple (XRP) tabanlı XRPL Labs, NFT piyasasına giriyor. Uzun bir Tweet serisinde, platform XRPL’i “IoUs” olarak açıkladı. Birkaç token’ın tokenize edilmiş finansal yükümlülükler olduğu hesaba katılırsa, olağan menkul değerler de olağan token olarak biliniyor.

XRPL son tweet’inde şu tabirleri kullandı:

“IOU terimini kulanarak, XRPL birçok kuruma ve şahsa Ripple defterini kendi token’larını oluşturmak için veriyor. Düşük fiyatlar ve yüksek süratle birlikte kendi Ripple defterinizi oluşturabilirsiniz.”

XRPL, NFT topluluğu tarafından enteresan karşılandı. Fakat Ripple’ın NFT’leri, Ethereum’a (ETH) nazaran farklı maksatlar için kullanacak. XRPL Labs, şu açıklamaları yaptı:

“NFT’ler üzerine: XRPL üzerinden oluşturmak mümkün. Ethereum’a nazaran çalışma prensibi farklı. Bu ay, XRPL Labs’teki stajyerimiz NFT’ler konusunda araştırmalar yayınlayacak.”

Sanatkarların gözünde NFT’lerin araştırılması ve geliştirilmesinde yardım alınmasından fazla, XRPL Labs ‘Hubert’ isminde yeni stajyer aldı.

Linkin Park’ın Mike Shinoda’sı olmak üzere, büyük isimler NFT kullanarak yapıtlarını satmışlardı. Dijital sanat alanında Mark Cuban üzere yatırımcıların bulunduğu dal, sanatkarların telif hakkını kriptografik token ile koruyor.

NFT’ler Üzerine Uzman Görüşü

Kripto para alanında tartışılan bahis olsa da, herkes NFT’ler konusunda optimist değil. Litecoin (BTC) kurucusu Charlie Lee, NFT’lerin gerçek sanat olmadığını söylüyor.

Lee, NFT’lerin sınırsız olduğunu ve rastgele bir oluşturma maliyetinin olmadığını söyledi. Gerçek sanat için emek, vakit ve para harcandığını söyledi. Ayrıyeten, Picasso’nun hayatı boyunca yarattığı sanat yapıtlarının hudutlu olduğunu söz etti. Lee’ye nazaran bu kıtlık yaratıyor ve bu sayede pahası yüksek tutuyor.

Sanat,Token

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x