Yearn Finance (YFI) Oylaması Tamamlandı: Arz Arttırılacak!

0

Yearn Finance protokolünün gelecekteki gelişimini finanse etmek için ek bir 6666 YFI basma kararı oylamadan geçti.

Yearn Finance topluluğu, merkezi olmayan finans (DeFi) platformunun fiili çalışanlarını telafi etmenin bir yolu olarak YFI arzını genişletmeyi tartışıyor. Oylama, 28 Ocak’ta web uygulaması Snapshot’ta canlı yayınlandı ve dün sona erdi. Bilindiği üzere Yearn Finance, süratli bir biçimde tüm DeFi için değerli bir portal haline gelen, getiri için toplu olarak tasarlanmış bir robo-danışman. Bu yazı itibariyle protokolün mahallî token’ı 30.000 doların üzerinde bedel görüyor.

Projenin orjinal “adil lansmanı” başına toplam 30.000 YFI mevcuttur. Yeni token’lar şu anda basıldıysa ve piyasa kıymeti üzerinde hiçbir tesiri yoksa, o vakit YFI pahasının 25.000 dolar üzere bir düzeye düşmesi beklenir (yani yeni tokenler 167 milyon dolar kıymetinde olacaktır), lakin tabi ki bu durum iddia edilemez.

Bir oylamaya katılmak için, YFI sahiplerinin belli bir Ethereum blok numarasıyla oylamadan evvel yönetişim kontratına katılmaları gerekir. YIP-57’de oy kullanmak için paya alınan toplam YFI ölçüsü 4089’du. Son değişiklikler Yearn multisig’in dokuz üyesinden altısı tarafından onaylandı.

%33’ü Ayrılacak

Teklif kapsamında, yeni tokenlerin %33’ü değerli katkıda bulunanlar için ayrılacak. Tahsisin hangi katkıda bulunanlar için olacağı ve her birinin ne kadar alacağı bilinmemektedir. Katkıda bulunanlar, tahsisatlarını yalnızca takılıp kaldıkları için alacaklar, lakin bunların hiçbirine şimdi karar verilmedi. Diğer %66, protokol ediniminden daha fazla geliştirmeye kadar her şey için hazine olarak ayrılacak.

Yeni kabul edilen teklifle alakalı şunlar yazıldı:

“Yearn’ın lansmanı, merkezi olmayan ve bağlı bir topluluk yaratmada istisnai bir durumdu, fakat mevcut ve gelecekteki katkıda bulunanları daima olarak tutmak için kâfi teşvikler sağlamadı ve protokole gelecekteki faaliyetleri finanse etmek için bir savaş sandığı sağlamadı.”

Topluluk, teşebbüs konusunda biraz bölünmüş durumda. Bir başka kullanıcı zkwaffles şunları yazdı:

“Bu, bir pay senedi artırma çeşidinin muadili üzere görünüyor. Bu cinslerde erken etaptaki bir teşebbüs, pay senetlerini ihraç edecek ve aslında mevcut hissedarları seyreltecek.”

Bu duruma karşı çıkan bir kullanıcı ise (laur_science), teklifin gereğince spesifik olmadığını savundu:

“Hoşuma gitmedi, bu yüzden aleyhte oy verdim. Ne cins bir yetkilendirmeden bahsettiğimizi bile belirtmiyor. 5 yıl olmasını istiyorum, yılda eşit ölçüde.”

Yfı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x