Yearn Finance (YFI) ve Cover Protocol (COVER) Yollarını Ayırdı: Onlara Bir Daha Güvenmeyeceğim

0

Bugün yapılan bir duyuruya nazaran, Yearn Finance ve Cover Protocol yollarını ayırdı. Önde gelen DeFi projesi Yearn Finance, ikili ortasındaki birleşme sürecinin sona erdiğini duyurdu.

Birleşme birinci olarak Kasım 2020’de duyuruldu ve Cover, Yearn eserleri için destekleyici bir kapsam sağlamayı amaçladı. İki protokoldeki geliştiriciler, başlangıçtan beri birlikte çalışıyorlardı ve o sırada Yearn Finance, iki taraf ortasındaki iş birliğinin her ikisi için de doğal olarak geliştiğini bildirdi.

Birçoğu bu birleşmenin sinerjilerinin hem protokollerin hem de DeFi ekosisteminin kullanıcıları için faydalı olacağını varsayım ederken, Cover hack saldırısı bu iyimserliğe büyük oranda son verdi.

Cover Protocol, 28 Aralık’ta siber taarruza uğradı ve hackerlar sonsuz sayıda piyasaya sürdüğü COVER token’ları ile fiyatta kıymetli bir düşüşe neden oldu. Daha sonra, Grap.Finance isimli “beyaz şapkalı” bir hacker saldırıyı üstlendi ve çaldığı 3 milyon doları aşan fonu iade etti.

Lakin olaydan sonra, birçok kullanıcı Cover Protocol’e olan inancını yitirdi. Yearn Finance’ın da bunlardan biri olduğu tez edildi. İki projenin birleşme nedeninin ne olduğunu açıkça belirtilmezken, bu son gelişme ile ilgili Yearn’ın kurucusu Andre Cronje Twitter hesabı üzerinden şunları söyledi.

“Şahsen, bunu görmek çok üzücü. Cover grubuna büyük hürmet, inanç ve inancım vardı. Ders alındı. Onlara bir daha güvenmeyeceğim.”

Cronje daha sonra bu tweet’i duygusal bir reaksiyon olduğunu düşündüğü için sildiğini söyledi:

“Önceki tweet’imi sildim. Duygusal bir reaksiyondu. Bunun yeri Twitter değil. Etik ile paranın birbirine karıştırılmaması gerektiğini daima unutuyorum.”

Cover Protocol’ün lokal token’ı COVER, duyuruyu izleyen 1 saat içinde %38’in üzerinde bedel kaybetti. Yayın saati itibariyle COVER, 562 dolardan süreç görüyor.

Topluluktaki birden fazla kullanıcının Yearn Finance’ın bu kararını destekledi.

Cover

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x