Yearn Finance’a (YFI) Saldırı! 11 Milyon Dolarlık Kayıp!

0

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün resmi Twitter hesabına nazaran, Yearn Finance DAI kredi havuzlarından birinde taarruza uğradı.

Dün gece Yearn takımından birisi Discord’da şöyle yazdı: “Saldırgan 2,8 m ile kaçtı, dai kasası 11,1 m kaybetti.”

Açıklardan yararlanma ile bağlantılı olduğu varsayılan taarruzda kasa boşaltımını tetiklemek için bir Aave flash loan kullanıldı.

Yearn Finance, mevduat sahiplerinin her vakit başlangıçta yatırdıkları token’daki tüm getirilerini telafi etmelerini sağlamasıyla bilinen DeFi’ın önde gelen yerlerinden biridir. Platform yakın vakitte yeni bir güncelleme aldı lakin rastgele bir akıllı kontrat platformu üzere, evvelki akıllı kontratlarla devam etti. DeFi Pulse’a nazaran, Yearn şu anda kendisine emanet edilen 500 milyon dolar bedelinde varlığa sahip. Versiyon 1’de bile, havuzlarının birden fazla yıllık %20’nin üzerinde getiri elde ediyor.

Yearn Discord ve Telegram kanallarındaki kullanıcılar dün gece drenajları bildirmeye başladı. gece saatlerinde Yearn Discord sunucusunda ET, Jeffrey Bongos şöyle yazdı:

“V1Dai kasasının neden son birkaç dakika içinde binlerce Dai kaybettiğimi gösterdiğini bilen var mı?”

Daha sonra ET, %1059’luk bir kayıp gösterdi. Yearn’ın YFI isimli token’ı bu haberin akabinde %5’lik bir gerileme yaşadı. Taarruz halka açıklandıktan çabucak sonra, UniWhales Twitter hesabı büyük bir YFI satışı bildirdi.

Yearn takımı tarafından yayınlanan bir blog gönderisine nazaran, akına uğrayan kasa, geçen ay yeni bir yatırım stratejisine güncellenen Yearn v1 DAI kasasıydı.

Kasa

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x